ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №535 ''СВІТЛЯЧОК '' місто КИЇВ

Інгаляції
Інгаляції 

 Інгаляційна терапія - найефективніший і швидкий спосіб доставки лікарських речовин у легені, альвеоли легень, легеневий кровотік, верхні і нижні дихальні шляхи. Даний метод має очевидну перевагу перед звичним прийомом ліків всередину, коли ліки, проходячи через шлунок, кишечник, печінка, судинний кровообіг, досягають легеневі тканини, не тільки втрачають свою активність і концентрацію, але і завдають істотної шкоди органам і системам організму. Лікарські аерозолі діють переважно місцево, в патологічному вогнищі, що дозволяє скоротити кількість препарату, підвищити його ефективність і зменшити ймовірність ускладнень медикаментозної терапії.

 Інгаляції - це Можливість безпосереднього і швидкого впливу на зону запалення в слизових оболонках. Ингаліруюча речовина практично не всмоктується в кров, не робить побічних дій на інші органи і системи, як це буває при прийомі таблеток або ін'єкція. Один із способів добитися швидкого пом'якшення симптомів та одужання. Засіб доставки лікарського препарату в альвеоли легенів. Єдино можливий метод аерозольної терапії у дітей до 5 років, а також у багатьох літніх пацієнтів.

Простудні захворювання

 Для лікування простудних захворювань, ГРВІ, грипу, фарингітів, ларинготрахеїтом, бронхітів можна використовувати наступні лікарські препарати, Які потребують постійного медичного контролю:

* Мед натуральний квітковий

 Мед натуральний квітковий містить вітаміни, фолевую і пантотенову кислоту, ферменти і мінеральні речовини, має протизапальну дію. Для інгаляцій щодня готують свіжий розчин меду, 1-2 чайні ложки меду розчинити в кип'яченій воді (100 мл). Для аерозолю використовують 5 мл розчину. Інгаляції проводять щодня по 2 рази.

 

* Сік цибулі та часнику 

 Містить фітонциди і має протимікробну дію. На одну інгаляцію розчиняють 3 краплі свіжоприготованого соку цибулі або часнику в 5мл фізіологічного розчину або кип'яченої води.

* Сік каланхое 

 Має противірусну та протизапальну дію. Для інгаляцій готують 30% розчин - 1 мл соку розвести в 5 мл ізотонічного розчину натрію або кип'яченої води.

* Розчин фурациліну 

 Розчин фурациліну має дезінфікуючі властивості, інгаляції з цим розчином попереджають проникнення запалення у більш глибокі відділи бронхіального дерева, допомагають позбутися від катаральних явищ слизової оболонки дихальних шляхів. Для інгаляції використовують готовий 0,024% розчин фурациліну по 4-5 мл на одну інгаляцію 2 рази на день.

Хронічні процеси 

 При хронічних процесах в горлі, при атрофічних і субатрофіческіх станах слизових оболонок дихальних шляхів можна використовувати:

 Водні розчини

* Сік виноградний натуральний

 Сік виноградний містить велику кількість вітамінів і мінеральних речовин, курс лікування 10-15 процедур.

* Ізотонічний розчин хлориду натрію

 Ізотонічний розчин хлориду натрію зволожує слизову оболонку на всій її довжині ротоглотки до дрібних бронхів і зменшує катаральні явища. Для однієї процедури необхідно взяти 5 мл розчину 1-2 рази на день.

* Водний розчин прополісу

 Водний розчин прополісу має імуностимулюючими та протизапальну дію. 1 краплю розчину розвести в 5 мл фізіологічного розчину хлориду натрію (NaCl 0.9%) або фурациліну. Проводять 1-2 інгаляції в день.

Загальзміцнювальна терапія

* Мінеральні води

 Мінеральні води широко використовуються в ароматерапії. Вони містити важливі мінеральні речовини, необхідні для нормального функціонування тканин. Застосовуються мінеральні води при гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів. При гострих захворюваннях і в період загострення хронічних захворювань використовуються наступні мінеральні води: Нарзан, Арзні, Драасун, Єсентуки № 17 і Єсентуки № 4., Це соляно-лужні води. Вони добре розріджують мокротиння і сприяють її видаленню з бронхіального дерева.

 При хронічних субатрофіческіх і атрофічних рінофарнго-ларингіті

* Вуглекислі води

 Вуглекислі води (гідрокарбонатно-сульфатно-натрієво-кальцієві) Смирновская, Славяновская Содові води

 * Содові води (гідрокарбонатно-натрієві) Боржомі, Діліжан, Саїрме, Лужанська.

* Сульфітний води

 Сульфітні води (сірководневі води) Мацеста, П'ятигорськ, Єсентуки, Екмері. Мінеральну воду необхідно відстояти до дегазації, застосовувати 3-4 рази на день.

Медичні трав'яні збори

Протизапальні препарати

В'яжучі і протизапальні збори

 В'яжучі і протизапальні суміші лікарських рослин сприяють більш повному очищенню дихальних шляхів, усунення неприємного запаху і регенерації слизової при більшості хронічних захворювань.Создан 17 мар 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником