ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №535 ''СВІТЛЯЧОК '' місто КИЇВ

ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА
 

 

 

Профілактика сколіозу та інших патологій хребта.

Всі батьки мріють виростити дітей здоровими і щасливими, але багато з них хочуть, щоб це відбувалося само собою, без зайвих зусиль з їхнього боку. Виховати здорову розумного дитини - це не просте завдання, вирішення її потребує знань, умінь, старанності і терпіння. Дуже важливо якомога раніше почати, вміло й систематично проводити загартовування, заняття гімнастикою. Ці дії, вчасно розпочаті, унеможливлять розвиток неправильної постави у дитини. Порушення постави часто з'являється в періоди прискореного росту скелета дітей (періоди витягування), але, оскільки сьогоднішнє покоління дітей багато часу проводить біля телевізора і комп'ютера, постава у дітей погіршується вже в дошкільному віці.

Види  порушень постави.

Сколіоз ( право- або лівостороннє викривлення хребта )

      При сколіозі одне плече підняте, лопатки розміщені асиметрично, одна бокова сторона тулуба випукла, друга – западає, хребці скручуються навколо своєї осі, через  що  випирають ребра або утворюється горб.

 Кіфоз (кіфотична постава) –  друге порушення постави. Крім слабкого розвитку м’язів спостерігаються зміни в зв’язочному апараті хребта;  зв’язки розтягнуті і тому природний згин хребта в грудній області значно збільшений.

  Лордоз ( лордична постава) – значна зігнутість хребта в поперековому відділі, шийний згин зменшений, надмірно видається  живіт. Попередити дефекти постави значно легше, ніж їх лікувати. Профілактика порушень постави здійснюється, як в дошкільному закладі, так і в сім’ї, в двох напрямках : створення оптимальних гігієнічних умов (правильне освітлення, систематичне провітрювання приміщення, дотримання режиму дня, відповідні до зросту дитини меблі) і цілеспрямована виховна робота в дитячому садку. 

Велике значення має фізична культура в дошкільному закладі: загальнорозвиваючі   вправи, рухливі ігри, вправи спортивного характеру, загартовуючі процедури, а також заняття спортом в сім’ї.

 

Вправи для корекції патологій хребта

1.     В.п. – стійка ноги нарізно, руки вгору. Піднятися а носочки, постояти

       Повернутись у в.п.

2.     В.п. – стійка ноги нарізно, руки вгору. Нахил тулуба праворуч. Повернутись у в.п. Те саме ліворуч.

3.     В.п. – о.с. Підняти через сторони – вгору, покласти долоні на потилицю, потягнутись. Повернутись у в.п.

4.     В.п. – стійка ноги нарізно, руки за спиною, кисті зчеплені в замок. Нахил тулуба вперед, руки відвести назад. Повернутись у в.п.

5.     В.п. – стоячи боком до стільця, руками триматись за його спину. Махи зігнутої в коліні та прямою ногою вперед і назад. Те саме іншою ногою.

6.     В.п. – те саме. Колові руки ногою, відводячи її якомога більше назад. Те саме іншою ногою.

7.     В.п. – упор, стоячи на колінах. Згинаючи  ноги, сісти на п”яти. Підвести у в.п.

8.     В.п. – лежачи на спині, руки перед грудьми. Руки у сторони, зводячи лопатки і розгинаючи хребет у верхньої ділянки грудної клітки. Повернутись у в.п.

9.     В.п. – лежачи на спині, руки вгору. Згинаючи ноги й тулуб, обхопити руками ноги за гомілки і підтягнути їх до грудей, тримати 6 ... 8 с. Повернутись у в.п.

10.                       В.п. – стійка ноги нарізно, руки вгору. Присідання на всій ступні, з нахилом тулуба вперед, руки відвести назад. Повернутись у в.п.

 

 

Попередження плоскостопості.

 

Комплекс вправ для профілактики плоскостопості, що проводиться

в ДНЗ № 535 :

1. Ходьба на пальцях. Ходити на пальцях, не згинаючи ніг, руки на поясі; тулуб держати прямо. Виконувати в середньому темпі 1-3 хвилини.

2. Ходьба на зовнішніх краях стоп. Ходити по кімнаті, поставивши руки на пояс, спираючись на зовнішні краї стоп (як клишоногий ведмедик). Виконувати в середньому темпі 2-5 хвилин.

3. Ходьба по нахиленій площині. Встановити широку дошку так, щоб один кінець її був піднятий над підлогою на 25-30 см. Дитина повинна піднятись на пальцях вверх та вниз, опустивши руки. Виконувати в повільному темпі по 5-10 разів вверх та вниз.

4. Ходьба по палиці. Ходити по покладеній на підлогу гімнастичній палиці, відводячи стопи назовні та розставляючи руки в сторони. Повторювати в повільному темпі 5-15 разів.

5. Присідання на палиці та робити вправу» Ластівка»  Тримаючись за палицю однією рукою , зі зміною ноги. Повторювати в повільному темпі 5-10 разів.

 

 

 

 Обновлен 17 янв 2014. Создан 19 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником